* METODY LECZENIA ANOREKSJI W OŚRODKU TERAPII I TRENINGU OSOBOWOŚCI OTiTO W KOSZALINIE
Terapia osób chorych na anorexia nervosa prowadzona jest w formie ambulatoryjnej. Przy Towarzystwie LOGOS jest Ośrodek Terapii i Treningu Osobowości OTiTO , gdzie leczeni są pacjenci z jadłowstrętem psychicznym, którzy..r> >>> więcej

* DLACZEGO STRES USZKADZA MÓZG?
Od wielu lat naukowcy podejrzewali, że biologiczną podstawą negatywnego wpływu stresu na mózg ludzki jest wpływ znacznych ilości hormonów nadnerczowych (kortykosteroidów) wydzielanych w czasie przeżycie stresującego, które działają uszkadzająco na ośrodkowy układ nerwowy.
>>> więcej

* OBNIŻONY POZIOM TESTOSTERONU MOŻE TOWARZYSZYĆ DEPRESJI U MĘŻCZYZN
Badania wykazują, że duży odsetek pacjentów cierpiących na depresję - około 43 proc. - ma zbyt niski poziom testosteronu. Okazuje się przy tym, że u mężczyzn, którym nie pomagają leki antydepresyjne objawy depresji może łagodzić męski hormon płciowy testosteron - donoszą badacze z USA na łamach pisma "American Journal of Psychiatry".
>>> więcej

* OSOBY PODATNE NA STRES SĄ BARDZIEJ NARAŻONE NA ROZWÓJ ALZHEIMERA
Osoby łatwo ulegające stresom i negatywnym emocjom mają prawie dwukrotnie wyższe ryzyko rozwoju choroby Alzheimera niż osoby odporne psychicznie - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Neurology".
Najnowsze badania prowadzone przez naukowców z Rush University Medical Center...
>>> więcej

* O DEPRESJI POWODOWANEJ PRZEZ NIEDOBORY WITAMIN Z GRUPY B
W niektórych przypadkach depresja może mieć u podłoża awitaminozę związaną z witaminami z grupy B. Ściślej rzecz biorąc, objawy depresji związane byłyby z zaburzeniami metabolizmu kwasu foliowego, zaliczanego właśnie do tej grupy witamin.
Grupa badaczy pod kierunkiem Ingvara Bjellanda...
>>> więcej

* DEPRESJA
Każdego roku tysiące osób odwiedza lekarzy narzekając na depresję. Wiele z nich trafia do szpitala. Współczesne badania dowodzą, że można zwalczyć objawy depresji stosując preparaty witaminowo-mineralne oraz leki przeciwdepresyjne najnowszej generacji
>>> więcej

* GENETYCZNE PRZYCZYNY DEPRESJI
Gen podatności na depresję zidentyfikowali brytyjscy i nowozelandcy naukowcy. To kolejne odkrycie wskazujące, że problemy psychiczne mogą mieć źródło w warunkach środowiska, jak i uwarunkowaniu genetycznym.
>>> więcej

* LOGOTERAPIA - LECZENIE SENSU ŻYCIA
Najbardziej zaskakujące są wyniki badań osób z chorobą nowotworową, którzy poddawani psychoterapii jako uzupełnieniu konwencjonalnego leczenia onkologicznego, żyli dwukrotnie dłużej niż ci, którzy byli leczeni tylko konwencjonalnie.
>>> więcej

* ANOREKSJA I BULIMIA - "IDEALNE MODELKI"
Wśród wielu chorób cywilizacyjnych na czoło wysuwają się dwie, których nazwy rozpoczynają się od pierwszych liter alfabetu.
>>> więcej

* ZHAŃBIONY MĘŻCZYZNA
Dziennikarskie opisy przemocy w rodzinie, adresowane do kobiet i dzieci zamieniają się w akcje przeciw samej rodzinie. Artykuły przedstawiające pobite kobiety i posiniaczone dzieci straszą kobiety mężczyzną i małżeństwem.
>>> więcej

* ARTOS - TWÓRCZA TERAPIA POZNAWCZO-BEHAWIORALNA
Psychoterapeuta analizuje i bada zachowanie człowieka po to, by je coraz lepiej rozumieć, by promować zachowania dojrzale oraz by - w razie potrzeby - modyfikować zachowania niedojrzałe czy zaburzone. Popatrzmy w skrócie na koncepcje człowieka, na których opierają się najważniejsze szkoły i systemy psychologiczne.
>>> więcej

* MODA NA HIPNOZĘ
Hipnoza jest obecnie stosowana przez wielu lekarzy, głównie psychiatrów, do leczenia różnych lęków, nałogów oraz chorób somatycznych o podłożu psychicznym. W Stanach Zjednoczonych staje się coraz bardziej modna. Znane są przypadki, gdy pracodawcy zanim zatrudnią w firmie nową osobę, proszą ją, by poddała się takiemu seansowi.
W stan płytkiego transu hipnotycznego udaje się wprowadzić około 80 % ludzi. Hipnoterapeuta rozpoczyna seans, prosząc pacjenta, aby liczył wstecz od jakiejś liczby ze wzrokiem utkwionym w jednym punkcie. Powoduje to koncentrację umysłu pacjenta oraz wywołuje odprężenie. W tych warunkach człowiek staje się podatny na sugestie. Lekarz powtarza uspokajającym rytmicznym głosem proste polecenia, pod wpływem których człowiek stopniowo popada w stan swoistego uśpienia.

W tym stanie dochodzi do spadku temperatury ciała, zwolnienia rytmu serca oraz obniżenia ciśnienia krwi. W stanie całkowitego odprężenia pacjent zaczyna opowiadać o swoich tłumionych lękach, co daje hipnoterapeucie wgląd w ich przyczynę i pozwala na dalsze leczenie. (sys) Chcesz dowiedzieć się więcej?
>>> napisz do nas

* POLARITY
Polarity jest systemem wyrównującym energię - prostą, bezbolesną i skuteczną metodą przynoszącą głęboki relaks i zadowolenie. Przez zaangażowanie strumienia siły życiowej, która w sposób naturalny przepływa przez moje ręce, można uwolnić lub zrównoważyć energię innej osoby. Siła życiowa jest subtelną formą energii elektromagnetycznej. Jest ona pobudzającym życie prądem i fizjologiczną rzeczywistością ciała.
W czasie sesji polarity będziesz świadkiem najlepszych rezultatów wtedy, kiedy naprawdę potrzebujesz pomocy. Zdrowa i szczęśliwa osoba zrelaksuje się i uspokoi wewnętrznie. Natomiast osoba znajdująca się w stanie nierównowagi energetycznej może doznać uczucia całkowitego odrodzenia.
Polarity stosuję także w stanach przewlekłych i ciężkich przypadkach chorobowych. Po pierwszej lub po kilku sesjach możesz uzyskać natychmiastowe rezultaty w postaci ustąpienia bólu lub lepszego funkcjonowania organizmu.Skorzystaj z tej możliwości powrotu do pełnego zdrowia.

Po zabiegu otrzymasz kasetę z muzyką terapeutyczną i sugestiami słownymi ułatwiającymi osiągnięcie relaksu i dobrego samopoczucia.

Gabinet Terapii Manualnej
"POLARITY"
Koszalin, ul. Staszica
e-mail: polarity@wp.pl